Jakie jest znaczenie etykiet samoprzylepnych w produkcji dóbr konsumpcyjnych?

Konsumpcyjny styl życia jest dziś bardzo popularny. W ciągu roku zużywamy tysiące opakowań. Sytuacja ta powoduje, że wiele gałęzi przemysłu rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Firmy, produkujące żywność lub chemię gospodarczą, zgłaszają duże zapotrzebowanie na opakowania jednorazowe żywności i etykiety samoprzylepne. W wielu firmach powstały nawet osobne działy, zajmujące się zakupem tego typu półproduktów. Osoby odpowiedzialne za ich zakup, sprawdzają oferty różnych firm, produkujących etykiety samoprzylepne i opakowania foliowe, papierowe czy inne, poszukując najlepszych ofert na rynku. Niekiedy ciężko jest wybrać najbardziej optymalną ofertę. Wówczas należy zadać sobie pytanie, jakie kryteria powinny spełniać dobre etykiety samoprzylepne?

Czym kierować się przy wyborze firmy?

Szukając firmy produkującej etykiety samoprzylepne, musimy sprawdzić jej doświadczenie i możliwości produkcyjne. Niektóre produkty wymagają bardzo specyficznych naklejek. Wówczas warto sprawdzić, czy firma posiada możliwość przygotowania dedykowanej matrycy pod zamawiane przez nas etykiety samoprzylepne. Należy również zwrócić uwagę , czy firma oferuje rożne grubości papieru pod etykiety. Jeśli na przykład produkujemy szampony, czy żele pod prysznic, musimy zagwarantować naszym konsumentom estetyczny wygląd produktu. Należy zatem sprawdzić, czy zamoczony pod prysznicem produkt nie zgubi etykiety samoprzylepnej po pierwszym użyciu. Ważne zatem, aby producent tego typu naklejek, mógł nam zagwarantować trwałość papieru i nadruku. Warto o tym pamiętać, gdyż często zdarza się, że na produktach kosmetycznych po pewnym czasie znika nadruk z etykiety samoprzylepnej. To bardzo nieestetycznie wygląda, ale również może być niebezpieczne, jeśli na tej naklejce bita była data ważności produktu. Wówczas nie wiemy, czy używany przez nas produkt jest nadal bezpieczny dla nas.

Nad czym należy się zastanowić przy projektowaniu etykiety?

Warto zastanowić się nad tym, ile informacji chcemy zmieścić na naszej naklejce oraz jaki wpływ z będzie miała na budowanie marki + opakowanie. Niektóre firmy oferują etykiety samoprzylepne typu duo label. Polega to na tym, że mamy etykietana przykład z tyłu opakowania naklejoną podwójną etykietę, która otwiera się jak książka. Jeśli będziemy potrzebować tego typu rozwiązania, musimy zapytać się czy firma produkuje tego typu etykiety samoprzylepne. Musimy również z góry określić ile kolorów planujemy umieścić na powierzchni etykiety. Wszystkie te czynniki wpływają na jednostkową cenę. Niekiedy mamy również potrzebę, aby nasze produkty oklejała firma zewnętrzna. Wówczas warto przy okazji zapytać firmę, która produkuje etykiety samoprzylepne, czy świadczy również usługę konfekcjonowania produktów. Jeśli jest taka możliwość, to warto z tego skorzystać.

Czym kierować się przy wyborze firmy, zajmującej się produkcją etykiet?

Należy zapytać znajomych lub partnerów biznesowych, czy mają oni do polecenia jakiegoś kontrahenta jak np. Joppol.pl. Z pewnością, większość firm produkcyjnych korzystała kiedyś z podobnych ofert. Ich opinia może okazać się przydatna w wyborze ostatecznego kontrahenta. Warto zaznaczyć, że nie zawsze cena jest najważniejsza. Lepiej czasami zapłacić kilka groszy więcej, niż zaoszczędzić i później odbierać reklamacje konsumenckie, dotyczące odklejającej się etykiety samoprzylepnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget