Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze opakowania na żywność?

jak pakować żywność

Opakowania na żywność już od dawna nie służą, tylko do zabezpieczenia produktu spożywczego w trakcie transportu i przechowywaniu. Stanowią one ważny element marketingowy, zachęcający konsumentów do nabycia towaru. Opakowanie powinno kusić, zachęcać. Nieatrakcyjne pudełko nie skłoni do zakupu, ale może wręcz odstraszy. Firmy przykładają więc dużą wagę do tego, w jaki sposób zapakowane są ich produkty. Poświęcają zatem dużo czasu, by znaleźć producenta opakowań, który sprosta wielu wymaganiom ówczesnego rynku.

Jakie ważne jest właściwe opakowanie?

Opakowanie na żywność ma, przede wszystkim zachować jakość produktów i zmniejszyć jego straty jakoścjak zapakować czekoladkii odżywczych. Zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń mikrobiologicznych i biochemicznych. Opakowanie pozwala utrzymać właściwą postać produktu (kształt i strukturę). Pozwala również utrzymać dłużej zapach i termin przydatności do spożycia. Opakowanie umożliwia umieszczenie na produkcie informacji, przeznaczonej dla konsumentów o jego składzie i właściwościach odżywczych.

Jaki powinien być koszt opakowania?

Opakowanie stanowi ważny element produktu. Warto pamiętać, że powinno ono stanowić z nim całość. Firma, zajmująca się produkcją towaru, musi na nim przede wszystkim zarobić. Warto więc zastanowić się nad właściwą ceną, jaka powinno mieć opakowanie. Powinien on być z reguły jak najmniejszy, gdyż przełoży się to na cenę towaru. Cena opakowania nie może być zbyt wysoka, gdyż grozi to sytuacją, w której koszt opakowania, produkcji i transportu przekroczy potencjalne zyski. Produkcja może wtedy stanąć pod znakiem zapytania, a nawet okazać się nierentowna. Koszt opakowania nie powinien przekraczać wartości produktu. Jeśli tak się stanie, trudno będzie sprzedać producentowi dane opakowanie.

Jakie wymagania bezpieczeństwa muszą spełniać opakowania na żywność?

Opakowania, które mają kontakt z żywnością, powinny być bezpieczne i nie budzić zastrzeżeń po względem zdrowotnym. Substancje, z których powstają, muszą być bezpieczne w kontakcie z żywnością. Ich zawartość w żywności, w wyniku uwalniania z opakowania i technologicznego dodatku, nie powinna przekraczać dozwolonego limitu tej substancji. Warto zwrócić uwagę na to, że materiały, z których wykonuje się opakowania, mogą powodować zmiany w składzie żywności lub jej cechach organoleptycznych. Nie powinny jednak one być niezgodne z przepisami, dotyczącymi żywności, maskować oznak psucia się jej, czy wprowadzać konsumenta w błąd.

Czym są aktywne i inteligentne opakowania?

W przyszłości planuje się produkcję inteligentnych opakowań. Miałyby one monitorować stan opakowanej żywności oraz jej otoczenia. Tego typu opakowania, dostarczałyby informacji o produkcie, jego jakości, bezpieczeństwie, lokalizacji podczas transportu, magazynowania, sprzedażny detalicznej oraz użyciu.  Inteligentne opakowania, zwane też sprytnymi, zawierałyby wskaźnik dostarczający wiadomości o historii opakowania. Wskaźnik prezentowałby za pomocą, np. innego koloru, zmianę atmosfery panującej wewnątrz przestrzeni opakowania lub na zewnątrz produktu.

Wskazówka

Jeśli poszukują Państwo profesjonalnego producenta opakowań na żywność, który dba o najwyższą jakość produktu, to powinni Państwo zapoznać się z ofertą Joppol.pl. Firma ta wie, na co należy zwrócić uwagę, podczas produkcji opakowań. Warto również zaznaczyć, że stawia wymagania klienta zawsze na pierwszym miejscu.

1 komentarz pod “Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze opakowania na żywność?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget