Dlaczego wciąż warto mieć albumy ze zdjęciami?

fotografia

Coraz rzadziej robimy klasyczne zdjęcia. Coraz rzadziej mamy w ogóle aparat. Obecnie aparaty w smartfonach są tak dobre, że wystarczają nam jako główne urządzenie do robienia zdjęć. Cyfryzacja i postęp technologiczny sprawiła, że do zdjęć w formie papierowej nie przykładamy już takiej wagi. Coraz więcej fotografujemy, często w naszym telefonie mamy kilkaset zdjęć, jeśli jakieś nam się nie podoba, kasujemy i robimy nowe.

Oszczędności

Dziś możemy sobie na to pozwolić. Nośniki pamięci kosztują tyle, ile zapłaciliśmy przy kupnie telefonu czy komputera. Kiedyś, kiedy powszechne były aparaty analogowe, ludzie bardziej skupiali się na tym, kiedy i jaki sposób robią zdjęcia. Miało to podłoże głównie finansowe. Każdy film miał ograniczoną ilość klatek. I szkoda było robić byle jakie zdjęcia. Towarzyszyło temu więcej zamysłu i człowiek bardziej się starał, żeby zrobić niezapomniane zdjęcie.

Cyfrowe czasy

Po jego wykorzystaniu trzeba było go zanieść do fotografa i czekać na efekty naszych prac. To kolejny powód. Dzisiaj już sobie nie wyobrażamy, że zrobiliśmy zdjęcie i nie możemy natychmiast zobaczyć, jak ono wygląda. Kiedyś fotografowanie miało w sobie więcej tajemnicy. Mimo wszystko nawet jeśli dziś robimy zdjęcia tylko urządzeniami cyfrowymi, są powody, dla których warto je sobie wywoływać.

Piękna pamiątka

Najbardziej oczywistą odpowiedzią na pytanie, dlaczego warto wywoływać zdjęcia, jest: na pamiątkę. Zdjęcia to najlepszy utrwalacz czasu. Pomyślmy, ile razy z sentymentem wyciągaliśmy stare albumy i patrzyliśmy na samych siebie i naszych bliskich w czasach młodości. Oglądanie papierowych zdjęć to nie tylko przywoływanie wspomnień. To także możliwość porównania dzisiejszego świata z tym minionym. Lata mijają, zmienia się moda, nasze otoczenie i zmieniają się nasze mieszkania.

Utrwalanie przeszłości

Na zdjęciach możemy to zobaczyć. Jeśli nasi bliscy przeżywali swoją młodość w latach 80., z pewnością ujrzymy szalone stroje i fryzury. Jeśli nasze mieszkanie przeżyło chociaż jeden remont, będziemy mogli sobie porównać nasz gust z przeszłości. Ktoś powie, że to wszystko można również osiągnąć z pomocą zdjęć cyfrowych. Jednak nie da się ukryć, że zdjęcia papierowe mają w sobie o wiele więcej uroku.

Fotografie na specjalne okazje

Innym pomysłem na to, żeby zatrzymać czas i zrobić sobie pamiątkę, jest także udanie się do profesjonalnego studia fotograficznego, gdzie możemy zdecydować się na profesjonalną sesję. Fotografia ślubna to chyba najczęstszy powód, dla którego decydujemy się zatrudnić profesjonalnego fotografa. Nie ma się co dziwić. To wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka i każdy dba o to, żeby wszystko było zrobione perfekcyjne. W takim studiu zostanie dobrany odpowiedni temat sesji i fotograf pomoże sprawić, że zdjęcia będziemy oglądać z prawdziwą przyjemnością.

Pomocy podczas pisania tego artykułu udzieliło nam Studio fotograficzne super-foto.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget