ABC pakowania prezentów

jak zapakować prezent

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Niektórzy problem kupowania prezentów mają już za sobą, inni jeszcze zastanawiają się nad tym, czym obdarować swych bliskich. Każda z tych osób, stanie jednak przed tym samym problemem – w jaki sposób zapakować prezent? Można zrobić to samodzielnie lub pozwolić, by zapakowano go za nas w sklepie. Dla tych, którzy zdecydują się pakować prezenty indywidualne, poniżej zamieszczamy kilka praktycznych porad.

Czy warto męczyć się, by zapakować prezent o nietypowych kształtach?

Jeśli mamy przed sobą prezent o nietypowych kształtach, który jest trudny do zapakowania, należy użyć swojej kreatywności.  Warto poświęcić chwilę i postarać się zapakować przedmiot samodzielnie, ponieważ gdy już się to nam uda, będzie on jednym z najoryginalniejszych upominków pod choinką. Zapewne zwróci uwagę wszystkich i stanie się obiektem pożądania.

Jak oryginalnie zapakować szklaną figurkę?

Szklaną figurkę o nieregularnych kształtach możemy związać przezroczystą folią, a do środka włożyć kilka warstw bibuły. Zabezpieczy to przedmiot przed uszkodzeniem i nada mu ciekawy wygląd. Wystarczy jeszcze tylko związać, wystającą folię kolorową, grubą wstążką i prezent jest już gotowy.

Jak zapakować ubrania?

Kiedy zamierzamy dać w prezencie, coś z ubrania warto zapakować to w formie „cukierka”. Należy wtedy umieścić daną rzecz w środku i owinąć ją kolorowym papierem, związując przy tym jej boki wstążką lub sznurkiem. Jest to jeden z najefektowniejszych sposobów pakowania prezentów. Zapakowane w ten sposób swetry, czy spodnie będą wyglądać bardzo smakowicie.

Pudełko dobre na wszystko

Jeśli spodobało nam się jakieś pudełko, warto kupić odrobinę większe i wypełnić je siankiem, sztucznymi piórkami, kolorowym konfetti czy płatkami kwiatów. Jest to szczególnie dobry pomysł dla panów, którzy chcą sprawić piękny, niezapomniany prezent swoim wybrankom. Niezwykle efektownie będzie wyglądała srebrna biżuteria w granatowych piórkach. Należy jednak pamiętać, że ciężko jest zapakować w pudełko duże przedmioty, należy wtedy szukać innych rozwiązań.

Sprawdź również – Opakowania jako element budowania marki.

Jak zapakować drobne upominki?

Jeśli chcemy ofiarować komuś  przedmiot o niewielkich rozmiarach, warto go odpowiednio zabezpieczyć. W przeciwnym razie może zgubić się w momencie rozpakowywania, by temu zapobiec warto wykorzystać rolki po papierze toaletowym. Wystarczy zagiąć ich rogi i odpowiednio je ozdobić. Fantazyjnie zmodyfikowane rolki po papierze toaletowym, będą doskonałymi pudełeczkami na drobne przedmioty. Na pewno większość osób, nawet nie domyśli się, z czego powstały nasze paczuszki.

Jak zrobić świąteczny psikus?

Osoby, które lubią żartować i zaskakiwać innych, mogą zrobić obdarowanemu świąteczny psikus. Wystarczy zapakować prezent kilka razy, np. owinąć upominek kilkukrotnie w kolorowy papier lub zapakować kilka pudełek w pudełko. Taki sposób zapakowania podarunku na pewno zaskoczy każdego, a w szczególności osobę, która otrzymała prezent.

Za wsparcie przy pisaniu artykułu dziękujemy twórcom kreacji opakowań Joppol.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget