Domowe SPA, czyli zakup wanny z hydromasażem

domowe SPA w wannie z hydromasażem

Własna wanna hydromasażem, to rzecz, o której marzy wiele osób. Popularność tego typu urządzeń rośnie, na rynku dostępnych jest wiele modeli. Co ważniejsze, nie wiąże się to już z wydawaniem ogromnych sum pieniędzy i coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązanie w swoim domu. Jeżeli akurat przeprowadzamy się do
nowego mieszkania, czy decydujemy się na remont łazienki, warto pomyśleć o instalacji takiej wanny. Przyjrzyjmy się, dlaczego to świetny pomysł i dobre rozwiązanie dla naszego domu.

Mało miejsca? To nie problem

Każdy dysponuje innym metrażem mieszkania, łazienki czasami bywają bardzo małe. Nie przekreśla to jednak naszej szansy na domowe SPA. Najwygodniej będzie, jeżeli nasza łazienka będzie miała około 7m2. Tak naprawdę wybór rozmiarów i kształtów jest tak duży, że bez problemu znajdzie się model do mniejszych łazienek. Dostępne są wanny owalne, prostokątne, asymetryczne. Mają różną szerokość i głębokość. Wystarczy odpowiednio zmierzyć pomieszczenie i przemyśleć, jaki typ będzie najbardziej odpowiedni.

Dwa typy masażu

Zazwyczaj w wannach z hydromasażem stosuje się dwa rodzaje. Są to masaż wodny i masaż powietrzny.  Ten pierwszy, zwany potocznie biczem wodnym, to strumień wody, który wydostaje się z dysz zamieszczonych na dnie i ścianach wanny. Ten typ masażu ma szczególnie zastosowanie, kiedy chcemy się zrelaksować po wysiłku fizycznym i rozluźnić. Drugą opcją jest masaż powietrzny. To delikatniejsza forma, ponieważ mamy do czynienia z bąbelkami, które są wytwarzane za pomocą specjalnej dmuchawy. To dobry wybór, jeżeli potrzebujemy relaksu dla naszej skóry.

Relaks po długim, męczącym dniu

Tempo współczesnego życia sprawia, że nie mamy kiedy odpocząć i się zrelaksować. Czasami trudno w ciągu dnia wygospodarować trochę czasu, aby poczytać gazetę, więc wizyta w gabinecie SPA tym bardziej graniczy z cudem. Korzystanie z hydromasażu umożliwiają również niektóre pływalnie. To też jest jakieś rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, że z takiej kąpieli może korzystać równocześnie kilka osób. Jeżeli ktoś ceni sobie spokój i naprawdę chce się z relaksować, to taka opcja na pewno nie będzie mu odpowiadała. Dlatego instalacja wanny z hydromasażem we własnym zakresie, może być świetnym  rozwiązaniem.

Korzyści zdrowotne

Oprócz możliwości odprężenia się po pracy, co niewątpliwie już jest zaletą, trzeba wspomnieć o korzyściach dla zdrowia, jakie mogą przynieść kąpiele z hydromasażem. Masaż wodny zaleca się zwłaszcza wtedy, kiedy doskwierają nam schorzenia układu krążenia lub często bolą nas stawy. Takie kąpiele poleca się również wtedy, kiedy narzekamy na reumatyzm. Nie jest oczywiście tak, że hydromasaż usunie wszystkie dolegliwości, ale na pewno przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia. Zaburzenia krążenia będą mniejsze i poprawi się kondycja układu nerwowego.

Dziękujemy za udzielenie cennych wskazówek podczas pisania artykułu firmie AQUA DESIGN STUDIO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget