5 pomysłów na sesję ślubną

fotografia ślubna

Fotografia ślubna to piękna pamiątka na długie lata i każdy chce, aby wypadły jak najlepiej. Sesja ślubna od dawna już nie kojarzy się ze sztampowymi zdjęciami we wnętrzach salonu fotograficznego na sztucznym tle. Teraz stawia się na bardziej indywidualne podejście do każdej pary i sesje plenerowe. Pomysłów na zdjęcia jest bardzo wiele. Oto 5 z nich.

Wspólne pasje

Jeśli dana para ma wspólne hobby, warto je uczynić motywem przewodnim takiej sesji. Niektórzy lubią uprawiać sport i aktywność fizyczną. Można wtedy pokusić się o sesję w bardziej ekstremalnych warunkach, na przykład na ściance wspinaczkowej czy podczas jazdy na rowerze. Można wtedy pomyśleć o połączeniu eleganckich strojów ślubnych z elementami sportowego ubioru. Doda to humoru i pokaże dwa różne oblicza Pary Młodej.

Ulubione miejsca

Pary, które pochodzą z jednego miasta i są bardzo do niego przywiązane, mogą pomyśleć o sesji w swoich ulubionych zakątkach. Może to też być wycieczka po miejscach, które zawsze razem odwiedzają, miejsce pierwszej wspólnej randki czy pocałunku. Jeśli zdarza się tak, że bohaterów sesji łączy również wspólna szkoła czy uczelnia, warto również tam pstryknąć parę zdjęć. Taka sesja będzie swego rodzaju podróżą przez cały związek, aż do momentu, w którym teraz się znajdują.

Nad morzem

Ciekawym pomysłem jest realizacja zdjęć na plaży. Polskie morze i i piękne piaszczyste plaże to idealna sceneria. Jeśli para lubi wypoczynek nad wodą, to tym bardziej jest to świetny pomysł. Można też pomyśleć o wyjeździe do portowego miasta, takiego jak np. Gdynia i nadaniu sesji marynarskiego charakteru. Warto też wtedy wykorzystać elementy stroju marynarskiego, takie jak na przykład czapka kapitańska. Zdjęcia w otoczeniu statków i modernistycznej gdyńskiej architektury będą oryginalną pamiątką.

Sesja z udziałem zwierząt

Jeśli para posiada zwierzęta, takie jak psy czy koty, fajnym pomysłem będzie wspólna sesja z nimi. Może się to odbyć w warunkach domowych, aby uchwycić codzienność młodej pary, albo podczas wspólnego spaceru z pupilami w lesie czy na polanie. Zwierzęta domowe to nie jedyny towarzysz podczas zdjęć ślubnych. Bardzo popularne są także sesje w stadninach koni. Te piękne zwierzęta sprawią, że fotografie ślubne będą bardziej majestatyczne. Niekoniecznie musi być to jazda konna. Tu należy jednak zachować ostrożność i podczas takiej sesji stosować się nie tylko do poleceń fotografa, ale przede wszystkim poleceń pracownika stadniny.

Opuszczone budynki

Stare budynki czy opuszczone fabryki nie są raczej pierwszym skojarzeniem, kiedy myślimy o pamiątce ze ślubu. Brudne, odrapane wnętrza zdają się nie pasować do tak podniosłej chwili jaką jest zawarcie małżeństwa. Nic bardziej mylnego. Industrialny klimat może okazać się świetnym kontrastem dla odświętnych strojów i radości pary młodej. Takie zdjęcia będą miały tajemniczy klimat i na pewno przyciągną uwagę każdego. Warto zorientować się, czy w naszym mieście są takie lokalizacje i zdecydować się na sesję ślubną właśnie tam.

To oczywiście tyko niektóre z pomysłów. Tak naprawdę tematyka sesji ślubnych jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie możemy samodzielnie wymyślić motywu przewodniego, najlepiej zgłosić się do zakładu fotograficznego, dla którego fotografia ślubna to codzienność. Wtedy na pewno otrzymamy fachową pomoc, a nasz album ślubny będzie pamiątką, do której  będziemy często wracać.

1 komentarz pod “5 pomysłów na sesję ślubną”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget