Materace piankowe

Wybierając materac do spania należy wziąć pod uwagę, że jest to jeden z najważniejszych elementów jaki należy zakupić podczas zagospodarowania sypialni. Zważają na zróżnicowanie ludzkich potrzeb można stwierdzić, że każdy człowiek kieruje się innymi parametrami podczas wybierania mebli do sypiali, ale kwestia materaca jest zawsze priorytetowa.

Materace piankowe

Jedną z propozycji godnych uwagi są materace piankowe. Materace piankowe są specyficzną grupą, ponieważ wygoda snu na tych modelach wynika ze struktury i rodzaju oddziaływania pomiędzy ciałem a materacem. Są zbudowane z elastycznej pianki trudnopalnej, która odkształca się pod wpływem ciepła ludzkiego ciała. Materace piankowe mogą być zbudowane z różnych rodzajów pianek, ale jedną z najpopularniejszych jest pianka VISCO.

Materace piankowe VISCO

Jak wspomniano wcześniej jednym z najpopularniejszych rodzajów materiałów stosowanych w materacach tego typu jest pianka VISCO. Charakteryzuje się ona właściwościami absorbującymi ciepło ludzkiego ciała. Kładąc się na materac z wkładem pianki VISCO następuje pochłanianie ciepła przez piankę, a następnie odkształcenie się jej. Cały proces dopasowywania trwa około kilka minut i utrzymuje się przez czas spoczynku, pianka powraca dopiero po jakiś pięciu minutach do swojego pierwotnego kształtu po podniesieniu się z materaca. Ta cecha pozwala na usunięcie wszelkich nacisków na ciało, co pozytywnie wpływa na odpoczynek mięśni, poprawia krążenie oraz doskonale sprawdza się podczas długiego i nieprzerwalnego leżenia w łóżku, również zapobiega powstawaniu odleżyn. Pianka VISCO doskonale sprawdza się podczas chłodnych zimowych nocy. Decydując się na zakupu materaca piankowego warto wybrać model dwustronny z pianką VISCO oraz lateksową, która doskonale nadaje się na ciepłe, letnie noce.

Jak powstała pianka VISCO?

Pianka VISCO została stworzona z myślą o kosmonautach latających na misje z programu rządowego NASA.Technicy budujący machiny latające w kosmos wynaleźli piankę VISCO, aby zwiększyć komfort podczas załogowych misji kosmicznych. Ostatecznie nie wykorzystano jej, ale okazała się doskonałym materiałem jako pianka do materacy. Niestety nie przyjęła się od razu, ponieważ cena pianki VISCO była zbyt wysoka. Po kilku latach klienci docenili prozdrowotne działania pianki i zaczęto produkować ją na dużą skale, co wpłynęło na stosunkowo niską cenę.

Obecnie materace z pianką VISCO są najchętniej kupowane, ze względu na swoje właściwości prozdrowotne i hipoalergiczne. Poleca się ją osobom zmuszonym do ciągłego leżenia w łóżku oraz szukającym podwyższonego standardu podczas snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget