Rodzaje materaców

Wiele osób stojąc przed wyborem odpowiedniego materaca, ma duży orzech do zgryzienia. Wstępny research tematu przynosi nam wiele możliwości. Natrafiamy na materace bonellowe, lateksowe, kieszeniowe, żelowe, tubowe wysokoelastyczne i termoelastyczne… Co oznaczają te wszystkie przymiotniki? Czym się kierować? To pytania, które mogą kotłować się w głowie wszystkich zainteresowanych zakupem. Na rynku jest dostępnych wiele tysięcy rodzajów materacy i każdy jest trochę inny. Czy jest w ogóle możliwe, by wybrać ten idealny najlepiej dopasowany do naszych potrzeb? Prawdopodobnie nie, ale można próbować zbliżyć się do ideału. Aby było to możliwe, trzeba nieco bardziej zagłębić się w temat i wyedukować. Ten artykuł z pewnością będzie w tym bardzo pomocny. Omówione w nim zostaną najbardziej popularne rodzaje materacy.

Materac bonnellowy

Choć nazwa tego materaca na pierwszy rzut oka mówi niewiele, to jest to zwykły materac sprężynowy o najprostszej budowie. Jego niewątpliwą ceną jest niewygórowana cena, co jednak ma swoje przełożenie na komfort. Ze względu na fakt, iż śpiąc na takim materacu, musimy często zmieniać pozycje, a po obudzeniu możemy uskarżać się na ból pleców, lepiej wybrać inne modele. Materac bonellowy sprawdzi się w przypadku działkowiczów, którzy będą spali na nim sporadycznie oraz w hotelach, gdzie jest często wykorzystywany głównie ze względu na niewielkie koszty.

Materac kieszeniowy

Materac kieszeniowy składa się z niezależnych sprężyn, które są osadzone na specjalnych kieszonkach materiałowych. Punktowa sprężystość ogranicza zjawisko niewygodnego falowania materaca. W ten sposób materac o wiele lepiej dopasowuje się do krzywizn anatomicznych i zapewnia duży komfort spania i odpowiednie warunki dla kręgosłupa. Do jego minusów zalicza się przede wszystkim większa trudność w utrzymaniu higieny, co szczególnie powinno zwrócić uwagę osób zmagających się z alergią, ponieważ może gromadzić kurz i bakterie.

Materac lateksowy

Materac produkowany z naturalnego lateksu jest produktem w pełni naturalnym, ponieważ pozyskuje się go z soku mlecznego roślin. Z kolei lateks syntetyczny jest wytwarzany z polimerów syntetycznych. Większość dostępnych na rynku materacy produkuje się z kauczuku syntetycznego z ewentualnym dodatkowym udziałem lateksu. Warto pamiętać, że w przypadku odpowiedniego dobrania materaca jest to jeden z najwygodniejszych materacy. Nie odkłada się na nim kurz i jest odporny na odkształcenia. Powinny na niego uważać osoby uczulone na lateks oraz te, które szczególnie mocno pocą się w nocy.

Materac wysokoelastyczny

Ten typ materaca jest zbudowany z pianki HR, która umożliwia niezwykle wysokie dopasowanie materaca do potrzeb nawet najbardziej wymagających osób. Umiejętne połączenie lateksu oraz pianki doprowadziło do powstania tego cieszącego się coraz większą popularnością. To właśnie ten rodzaj materaca zapewnia zdecydowanie najwyższą jakość spania. Głównie ze względu na nieograniczoną liczbę punktów podparcia. Dlatego jest tak często wybierany przez najbardziej wymagające osoby. Warto pamiętać jedynie o regularnym praniu pokrowca, by nie osadzały się na nim roztocza.

Materace termoelastyczne

To materace zbudowane z pianki zapewniającej niepowtarzalną jakość snu. Daje możliwość bezbolesnego leżenia w jednej pozycji nawet przez 5 godzin. Jest stosunkowo drogi, jednak wiele osób wybiera go, ponieważ chce zapewnić sobie taki komfort snu. Jeżeli zależy Ci na materacu, dzięki któremu zapewnisz sobie wygodę w trakcie spania, wybierz materac termoelastyczny.

Artykuł powstał przy współpracy z http://heveamaterace.pl/ – fabryce materaców Havea

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget