Nowoczesne technologie w programach antywirusowych

biuro nieruchomości Konin

Dzisiejsze programy antywirusowe różnią się bardzo niż te, które mogliśmy spotkać kilka lat temu. W sumie nie jest to dziwne – wszak szkodliwe oprogramowanie stale się rozwija. Dlatego wprowadzono wiele nowości, które na stałe odmieniły technologie programów antywirusowych. Oto one:

Technologia piaskownicy

Piaskownica to nowatorskie rozwiązanie w programach antywirusowych, która polega na tym, że w aplikacji antywirusowej wchodzi się w specjalną przestrzeń, odseparowaną od reszty danych na dysku. To w niej można testować rożne niepewne aplikacje. Tym samym, jeśli mamy aplikacje o wątpliwej reputacji możemy sprawdzić ich działanie bez szkody dla naszego komputera.

Technologia chmury

Technologia chmury pozwala nam na korzystanie z najnowszych danych o szkodliwym oprogramowaniu, opartych o serwery producenta tegoż oprogramowania. Tym samym nie musimy, co jakiś czas aktualizować danych wirusów, ale możemy robić to na bieżąco wykorzystując technologie chmury.

Podsumowanie

Powyższe dwa aspekty to nie jedyne nowości dostępne w aplikacjach antywirusowych. Nowoczesne technologie antywirusowe dają nam coraz większe możliwości zabezpieczania komputera. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget