Pomysł – escape room

Pomysłów na spędzenie wolnego weekendu jest wiele. Jedni preferują spotkanie towarzyskie w gronie znajomych i rodziny, inni aktywny wypoczynek na basenie czy siłowni. Jedną z alternatyw spędzenia czasu wolnego może być escape room.

Escape roomy to nowość, która szybko przyjęła się na polskim rynku. Są to specjalne pokoje zagadek przygotowane z myślą dla wszystkich tych, którzy lubią adrenalinę oraz kreatywne spędzanie swojego czasu.

Miejsca te przeznaczone są dla przyjaciół, znajomych lub rodzin. Do jednego pokoju może wejść średnio 3-5 osób. Ich celem jest rozwiązanie wszystkich łamigłówek i wyjście z escape roomu. Kluczem do tego jest współpraca. Do wyjścia prowadzą bowiem sprytnie wymyślone logiczne zagadki.Dodatkowym czynnikiem stresującym jest upływający czas. Uczestnicy mają bowiem jedynie ok. godziny na opuszczenie pokoju. Po tym czasie zabawa się kończy i przegrywają.

Escape roomy powstają w tej chwili jak grzyby po deszczu, zwłaszcza w większych miastach np. Warszawie czy Krakowie. Chętnych nie brakuje, także wśród obcokrajowców (zagadki zostały tak zaprojektowane, że znajomość języka polskiego nie jest potrzebna). Tematyka pokoi jest bardzo zróżnicowana, od starożytnego Egiptu po stacje kosmiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget