Jak zorganizować złote gody?

Każda rocznica ślubu spędzona u boku swojego małżonka to dowód swojej miłości. To jedna z tych okazji, o których warto pamiętać – jeśli nie lubicie walentynek, to możecie świętować swoją miłość, właśnie w każdą rocznicę. O ile pierwszy czy piąty jubileusz bywa ekscytujący, to czy po 50. latach nadal jest co świętować? Zapytaj o to swoich dziadków, w końcu, jeśli ktoś ma świętować złote gody, to najprawdopodobniej będą to właśnie oni.

Przyjęcie dla najbliższych

Za organizacje całej uroczystości odpowiedzialne są dzieci lub wnuki, oczywiście, często jest tak, że nadgorliwi jubilaci sami zaczynają planować – chcą zamawiać salę, zapraszać gości. Najlepiej jest ich ubiec i planowanie zacząć co najmniej pół roku przed rocznicą. Dlaczego tak wcześnie? Ze względu na fakt, że często na samą salę trzeba czekać naprawdę długo. Oczywiście, alternatywą może być restauracja, w której odbędzie się kolacja lub po prostu dom. Rezerwacje w dobrych knajpkach wystarczy zrobić na miesiąc (czasami nawet mniej!) przed. Za to impreza w domu wiąże się z mniejszymi kosztami, jeśli sami przygotujemy jedzenie lub uśrednionymi, gdy pada decyzja o wynajęciu kateringu. Zadbaj o to, aby dekoracje były w nieco weselnym klimacie – białe obrusy, serwetki i kwiaty, ale jednocześnie nawiązywały do okazji, czyli złotych godów. Jeśli planujesz podać szampana, to uprzednio pomaluj butelki złotą farbą w sprayu, na stole rozsyp złote konfetti, a sztućce bądź serwetki przewiąż wstążką – oczywiście złotą. Równie duże wyprzedzenie trzeba mieć, jeśli chcecie zamówić mszę za rodziców – czasami trzeba udać się do księdza nawet na rok przed planowanym świętem.

Atrakcje

Samo spotkacie z całą rodziną i przyjaciółmi powinno być przyjemnością, ale dlaczego jej nie uatrakcyjnić? Zacznij od wykradania zdjęć, później je zeskanuj i zrób prezentację, na której pokażesz ślubne zdjęcia swoich rodziców, później zaznacz wszystkie inne, ważne etapy ich życia, jak narodziny dzieci itp. Stwórz także playlistę złożoną z piosenek z ich młodości. Sprawdź jaka muzyka była na topie w latach 60. Na pewno Twoi rodzice bawili się przy niej na swoim weselu, a teraz, na to wspomnienie pewnie się wzruszą i – na ile pozwoli im zdrowie – ruszą na parkiet. Jeśli planujesz dużą i huczną imprezę, możesz wynająć zespół, ale weź pod uwagę, że dla starszych osób może być to zbyt głośna atrakcja. W trakcie imprezy poproś swoich rodziców, aby razem opowiedzieli o swoim weselu, może poznacie jakieś nowe, ciekawe szczegóły?

Prezenty

Jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie obchodzą 50. rocznicę ślubu, to zapewne skończyli już 70 lat. Wybierając dla nich prezent, koniecznie weź to pod uwagę. Wiele osób poleca podarowanie jubilatom biletu na drugą podróż poślubną, jednakże na podróżowanie nie zawsze pozwala zdrowie. Dlatego może lepiej będzie kupić im wręczyć księgę pamiątkową – każdy z gości wpisze do niej życzenia, a obok nich wklei zdjęcie, zrobione chwilę wcześniej polaroidem. Dodatkowo zdjęcia do kina, lub teatru lub tematyczny zestaw – 50 sztuk czekoladek lub kwiatów, ewentualnie pieniądze. Raczej nie decyduj się na zestaw filiżanek czy pościeli – chyba że wiesz, że są Twoim rodzicom potrzebne. Zwykle starsi ludzie takich rzeczy mają bardzo dużo i kolejne będą po prostu zalegać w szafkach.

A ty? Jakie masz pomysły na zorganizowanie 50. lecia?

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Krokodyl i przyjaciele zajmującą się organizacją imprez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget