Jak zrealizować marzenie o własnym domu?

projekt dom z drewna

Każdy z nas marzy o własnym, przytulnym domu. Byłoby to jedyne miejsce na ziemi, do którego wracalibyśmy z ulgą i radością i po całym dniu pracy mogli poczuć się wreszcie jak u siebie i naprawdę odpocząć. Jak spełnić to marzenie? Jak trudne jest do spełnienia i o czym należy pamiętać rozpoczynając poszczególne etapy projektowania, a później budowy domu?

Większość z nas mieszka w blokach. Budowane w latach 60 i 70 wieżowce dały wielu ludziom schronienie i właśnie tak należy dziś patrzeć na ciasne i fatalnie zaprojektowane mieszkania w blokach – jak na schrony. Prawdziwy dom to miejsce, w którym możesz puścić muzykę tak głośno, jak masz na to ochotę bez obawy o to, że sąsiedzi zadzwonią na policję i zgłoszą zakłócanie porządku. Prawdziwy dom to miejsce, w którym Twoje psy mogą szczekać, dzieci krzyczeć, a dorośli czerpać radość ze wspólnych chwil we dwoje, a nie w towarzystwie sąsiadów z całego bloku, którzy wieczorami nasłuchują, co dzieje się w pozostałych mieszkaniach. Dom to śniadania na werandzie i kolacje w ogrodzie, świeże warzywa i miejsce na relaks na powietrzu. Dom to miejsce na naszych dzieci, szczególnie w przypadku domów za miastem, kiedy pociechy od najmłodszych lat mogą mieć kontakt w przyrodą – mogą obserwować zmieniające się w poszczególnych porach roku drzewa w ogrodzie i biegać po trawie.

W dzisiejszych czasach znów popularne i bardzo często budowane stają się domy drewniane. Są kwintesencją stylu i przytulnego klimatu. Pięknie zaprojektowany i stylowo wyposażony dom może stać się naszym miejscem na ziemi, a jego budowa nie zrujnuje portfela, o ile zaczniemy odpowiednio wcześnie odkładać na ten cel. Projekty domów drewnianych dobrze jest zostawić profesjonalistom i jest to jeden z najprzyjemniejszych etapów wicia własnego gniazdka – projektant przedstawia swoje wizje, a my możemy zatopić się w marzeniach i cieszyć na myśl o bliskiej perspektywie, jaką jest czas spędzany we własnym domu. Projektanci przedstawiają zwykle kilka pomysłów, a klienci mają czas na zastanowienie się nad tym, jak powinien wyglądać dom ich marzeń. Czy można wyobrazić sobie większą przyjemność, niż wieczór z ukochaną osobą i katalogiem projektów domów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget