Pyszne dania bezglutenowe

makaron bezglutenowy

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na całe nasze życie mają potrawy, które codziennie spożywamy. Dlatego warto sprawdzić, czy nie mamy uczulenia lub alergii na dany produkt spożywczy. Coraz częściej słyszymy o dietach bezglutenowych. Są one przeznaczone dla osób, które zmagają się z problemem nietolerancji glutenu. Jeśli więc i my cierpimy na taką dolegliwość, nasze dania nie powinny zawierać glutenu. Jak więc je przygotować, aby cieszyć się przy tym ich doskonałym smakiem?

Na szczęście będąc na diecie bezglutenowej wcale nie musimy całkowicie rezygnować z produktów, które wszyscy uwielbiamy. Chodzi tutaj przede wszystkim o makarony i chleb. A taki makaron bezglutenowy dostaniemy już w naprawdę wielu sklepach ze zdrową żywnością. Dzięki niemu przygotujemy wiele pysznych i zdrowych dań obiadowych. Wystarczy, że do makaronu dodamy specjalny sos. Tutaj wybór zależy od naszych własnych upodobań kulinarnych. Oczywiście klasycznym rozwiązaniem będzie najprostszy sos pomidorowy. Jednak wcale nie musimy przygotowywać go z gotowego proszku, który jest w końcu niezdrowy. Wystarczy, że weźmiemy świeże pomidory i odrobinę je sparzymy. Po zdjęciu z nich skórki, zmiksujmy warzywa za pomocą blendera. Możemy do nich dodać odrobinę koncentratu pomidorowego, czosnku lub innych produktów. Cały sos doprawmy za pomocą pieprzu, soli i świeżych ziół. Dzięki temu nasz makaron bezglutenowy zyska wspaniały dodatek, który poprawi smak całego dania.

Pamiętajmy więc, że dieta wcale nie musi oznaczać rezygnacji z pewnych produktów. Wystarczy dobierać zdrowsze zamienniki. Jeśli więc cierpimy na nietolerancję glutenu, wybierajmy produkty bezglutenowe, które również mogą być naprawdę smaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Treści są własnością Content is King 2018
Motyw Tech Nerd zaprojektowany przez FixedWidget